tg2Chórmistrz, pedagog, pianista, śpiewak, muzyk o szerokich zainteresowaniach stylistycznych. Studia muzyczne ukończył w 2003 roku w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Kompozycja, Teoria I Edukacja Muzyczna w klasie dyrygowania prof. Piotra Warzechy. Podczas studiów stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Warsztat dyrygencki doskonalił podczas międzynarodowych kursów w Instytucie Z. Kodaly’a w Kecskemet (Węgry 2003), w 2005 r. W Międzynarodowym Sympozjum Muzyki Chóralnej w Gdańsku gdzie dyrygował Polskim Chórem Kameralnym Schola Cantorum Gedanensis oraz w 2007 r. W międzynarodowym kursie dyrygentów chóralnych w Ghent w Belgii pod kierunkiem prof. Friedera Berniusa. Bogate doświadczenia w dziedzinie chóralistyki zdobywał również jako artysta Chóru Filharmonii Śląskiej (2003-2008) oraz pełniąc funkcję asystenta dyrygenta prof. Czesława Freunda w Akademickim Chórze Politechniki Śląskiej w latach 2003-2005.
Od 2006 roku kierownik artystyczny I dyrygent Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej w Gliwicach z którym koncertował na Słowacji, w Urugwaju I Argentynie, w Bośni I Hercegowinie, Serbii, Macedonii, Albanii, Irlandii, na Węgrzech, we Włoszech oraz w Rosji. Wraz z chórem prowadzi również aktywną działalność koncertową w kraju uczestnicząc w prestiżowych festiwalach I współpracując ze znakomitymi orkiestrami (AUKSO, Filharmonia Wrocławska), solistami: Julian Gembalski, Ewa Uryga, Joanna Iwaszkiewicz, Andrzej Lampert. Jerzy Główczewski, Adam Ryszard Saczka oraz kompozytorami: Małgorzata Maliszczak, Henryk Jan Botor, Norbert Blacha. Wraz z AChPolŚl zdobył I miejsca I Grand Prix konkursów chóralnych w Katowicach, Łodzi, Myślenicach, Prjedor (Bosnia I Hercegowina) oraz Ohrid (Macedonia). W 2006 roku nagrał z chórem płytę „Na niebie słychać śpiewy anielskie” z kolędami w aranżacji Henryka Jana Botora, a w 2010 kolejną z „Missa Nova” Małgorzaty Maliszczak.
Od 2003 roku Tomasz Giedwiłło pracuje w katowickiej Akademii Muzycznej gdzie pełni funkcję dyrygenta chóru studiów niestacjonarnych. W latach 2006-2008 nauczał dyrygowania w Instytucie Jazzu I Muzyki Rozrywkowej. W tejże uczelni w roku 2009 prowadził również chór uczestników XIX Międzynarodowego Sympozjum Z. Kodaly’a.
W sezonie 2008/09 współpracował z Operą Śląską w Bytomiu przygotowując chór tejże instytucji do premiery „Carmina Burana” C. Orffa w reżyserii Roberta Skolmowskiego (spektakl nagrodzony kilkoma „Złotymi Maskami”) a także współpracował przy wznowieniu „Fausta” Ch.Gounoda oraz premierze „Manru” I.J. Paderewskiego.
Jako dyrygent współpracuje Od roku 2005 z gliwickim Teatrem „A” prowadząc spektakl „Pelikan” na koncertach w Polsce (Teatr Roma), Niemczech, Holandii, Litwie I we Włoszech (koncert w Panteonie, Rzym 2008).
Zawodowo związany jest również z Zespołem Szkół Muzycznych w Tychach, gdzie prowadzi szkolne chóry, zespoły oraz naucza gry na fortepianie a także z MDK „Zawodzie” w Katowicach gdzie rozwija talenty muzyczne uzdolnionej młodzieży.
Od roku 2007 pełni funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu Gliwickie Spotkania Chóralne, który w roku 2010 obchodził jubileusz 30-lecia istnienia.