W sobotę, 28 stycznia, o godzinie 16:00 wykonamy koncert charytatywny, z którego uzbierane datki przeznaczone będą na leczenie Dominiki i Jasia, którzy chorują na siatkówczaka – złośliwy nowotwór oczu, który, nieleczony, powoduje przerzuty na inne części ciała.

Podczas koncertu wykonamy najpiękniejsze z polskich i zagranicznych kolęd i pastorałek.

HISTORIA DOMINIKI I JASIA
Dominika (2 lata, 3 msc) i Jaś (7 msc) chorują na nowotwór złośliwy oka, tak zwanego siatkówczaka – łac. retinoblastoma. Nowotwór ten jest wysoce złośliwy i nieleczony powoduje przerzuty do innych części ciała.
U Dominiki i Jasia jest to postać rodzinna (ich tata jest niewidomy z powodu tej samej choroby), i niestety podobnie jak u taty, u dzieci występuje obustronna odmiana choroby. Obecnie siatkówczaka najlepiej w Polsce leczy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Drugim ośrodkiem leczenia jest Kraków, jednak tylko Warszawa stosuje najnowsze metody leczenia – chodzi o chemioterapię docelową, podawaną bezpośrednio do tętnicy ocznej.

Rokowania są pozytywne. Wszystkie zmiany dość dobrze reagują na leczenie. Tak czy inaczej, nawet gdy wszystko będzie w porządku, rodzinę czeka ciągłe kontrolowanie dzieci [co 3 tyg] w Warszawie.

Zapraszamy także do odpisu 1% podatku na rzecz Dominiki i Jasia:
KRS: 0000249753
W pole informacji uzupełniających, jako cel szczegółowy wpisujemy Dominika Lenarth.

Przy klinice onkologii działa Fundacja „Nasze Dzieci” – gdzie Dominika i Jaś mają założone subkonto, na które mogą zbierać fundusze. Rodzice zbierają faktury za paliwo, bilety na pociąg, wydatki związane z leczeniem, materace czy leżaki na których śpią na oddziale. Szpital nie zapewnia rodzicom miejsc do spania, a muszą przebywać z dziećmi przez cała dobę. Fundacja zwraca poniesione koszty kiedy na koncie znajdują się jakieś środki.

Chętnym do wpłaty podajemy dane fundacji:

Nr konta do wpłat:
76 1240 1109 1111 0010 1163 7630
Tytułem:
Dominika Lenarth
Dane odbiorcy:
Fundacja „Nasze Dzieci” przy Kl. Onk. w IPCZD
Al. Dzieci Polskich 20 lok. 120A
04-730 Warszawa

Pieniądze niewykorzystane podczas leczenia Dominiki i i Jasia trafią na konta innych potrzebujących dzieci.


Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Gerarda (Gliwice, ul. Wiejska 17) o godzinie 16:00.