W kraju Chór ma ok. 40 występów rocznie. W trakcie ponad 30 wyjazdów do prawie wszystkich krajów Europy, na Syberię, do Kanady, USA, Korei Płd. I Ameryki Pd. dał ponad 100 koncertów. Uzyskał ponad 50 nagród muzycznych i wyróżnień za swą społeczną działalność, m.in. nagrodę: Ministra Kultury i Sztuki. W 1996 i w 2005 roku otrzymał nagrody Prezydenta Miasta Gliwice, władze Uczelni przyznały mu w 1998 roku Odznakę Zasłużonemu dla Politechniki Śląskiej oraz w 2005 roku Medal 60-lecia za szczególne zasługi dla rozwoju Uczelni. Zarząd Główny Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr w 2010r. w uznaniu zasług za krzewienie amatorskiego ruchu muzycznego na Śląsku przyznał Medal 100-lecia Związku Śląskich Kół Śpiewaczych.

Repertuar Chóru jest bardzo różnorodny i bogaty. Zespół wykonuje utwory muzyki dawnej i współczesnej, polskich i zagranicznych kompozytorów, opracowania muzyki ludowej, a także duże formy instrumentalno – wokalne, m.in.: Beethovena, Haendla, Mozarta, Rossiniego, Ruttera, Twardowskiego oraz Durufle, prezentując w kwietniu 2007 roku jego „REQUIEM” z akompaniamentem prof. Juliana Gembalskiego. Utwór ten w 2008 roku chór (z towarzyszeniem przy organach Henryka Jana Botora) prezentował również w Tychach i Poznaniu, w ramach X cyklu koncertowego „NON OMNIS MORIAR”.

Od 1980 roku chór jest organizatorem ogólnopolskiego festiwalu pod nazwą „Gliwickie Spotkania Chóralne”. Ta muzyczna impreza na stałe wpisała się w pejzaż muzyczny Gliwic stanowiąc wyjątkową okazję dla popularyzacji muzyki chóralnej rodzimej i światowej będąc przeglądem dorobku zaproszonych chórów.

Od stycznia 2006 roku, kiedy kierownictwo artystyczne nad zespołem z rąk profesora Czesława Freunda przejął Tomasz Giedwiłło chór koncertował m.in: na Słowacji, w Urugwaju, Argentynie, w Bośni i Hercegowinie, na Węgrzech i we Włoszech. Zespół jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Więcej o nagrodach i wyróżnieniach dla Chóru dowiesz się tutaj.

Działalność chóru zakłada nie tylko występy krajowe, ale też międzynarodowe. Staramy się każdego roku wyjeżdżać w rozmaite miejsca na świecie – zawsze jednak (to jest już nasza chóralna tradycja!), pod koniec grudnia, jedziemy na wyjazd do Rabki-Zdrój, gdzie ćwiczymy nowy repertuar oraz wypoczywamy na wszystkie możliwie sposoby.

ZOBACZ TEŻ: JAN PAWEŁ II W ŻYCIU CHÓRU