Olga Ksenicz (sopran) – jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie prof. Piotra Łykowskiego,w lipcu 2007 roku zrealizowała przewód doktorski na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i od października tego samego roku prowadzi własną klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalnym wrocławskiej Akademii Muzycznej. Śpiewaczka współpracuje jako solistka z Warszawską Operą Kameralną orazszczecińską Operą na Zamku. Wokalistka występowała także na estradach Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, koncertowała z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej w Katowicach oraz zespołem Filharmonii Częstochowskiej.
Olga Ksenicz jest laureatką następujących nagród:
– wyróżnienia za wykonanie arii barokowej na I Ogólnopolskim Konkursie Sopranowym im. Haliny Halskiej we Wrocławiu
– wyróżnienia za wykonanie utworów patrona konkursu na II Konkursie Pieśni i Arii im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach (w roku 2002)
– III nagrody i nagroda specjalnej (za wykonanie „Pieśni Roksany” z opery „Król Roger” Karola Szymanowskiego) na VI Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach (w roku 2003)
Na swoim koncie sopranistka ma także dokonane dla firmy fonograficznej „Musicon” nagranie płyty z prawykonaniem współczesnym utworów religijnych Józefa Elsnera.


Piotr Łykowski (kontratenor) – w 1989 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. Eugeniusza Sąsiadka. W latach 1970 – 1988 był chórzystą Poznańskich Słowików Stefana Stuligrosza. Na III Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1988) zdobył I Nagrodę i trzy wyróżnienia specjalne (m.in. za wirtuozerię). Doskonalił swe umiejętności na wielu kursach interpretacyjnych i mistrzowskich w kraju i za granicą, m.in. u Paula Esswooda, Richarda Wistreicha i Nelli Anfuso.

Specjalizuje się w muzyce renesansu i baroku, głównie kantatowo-oratoryjnej: ma w swoim repertuarze blisko 100 takich partii. Współpracował i współpracuje z wieloma solistami i zespołami muzyki dawnej, filharmoniami i orkiestrami kameralnymi oraz z teatrami operowymi (Warszawska Opera Kameralna, Teatr Wielki w Warszawie,Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Wielki w Łodzi, Opera Śląska w Bytomiu,Opera Wrocławska).

Brał udział m.in. w polskich prapremierach oper Claudio Monteverdiego – Orfeusz, Powrót Ulisessa, Koronacja Poppei, a także w polskich premierach scenicznych Raju Utraconego Krzysztofa Pendereckiego, Echnatona Philippa Glassa i Potopu Igora Strawińskiego. Specjalnie dla Piotra Łykowskiego powstały role teatralne w autorskich spektaklach Jerzego Grzegorzewskiego – Złowiony, Sonata epileptycznai Jagogogo… z muzyką Stanisława Radwana.

Zrealizował wiele nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych (m.in.Mesjasza G. F. Haendla, Koncerty wokalne M. Mielczewskiego,Completorium G. G. Gorczyckiego, Pasję J. Elsnera, Euridice J. Periego,Dichterliebe R. Schumanna). Jest prawykonawcą muzyki Zbigniewa Preisnera do filmu De Aegypto oraz Requiem dla Mojego Przyjaciela. Jako solista, kameralista (również chórmistrz) koncertował w całej niemal Europie i w Kanadzie, także na międzynarodowych festiwalach muzycznych.

Piotr Łykowski swą działalność pedagogiczną rozpoczął jako student roku dyplomowego – w 1988 r. we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Był wówczas również stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Po rocznym stażu i uzyskaniu dyplomu z wyróżnieniem (notabene wyróżnionego odznaką Primus inter pares dla najlepszego wśród dyplomów wrocławskich uczelni artystycznych w 1989 r.) został zatrudniony jako asystent w Katedrze Wokalistyki. Od 1992 r. prowadzi klasę śpiewu solowego.

W 1993 r. uzyskał uprawnienia kwalifikacyjne I stopnia. Przewód II stopnia zrealizował we Wrocławiu w roku 1998, w 2004 Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej podpisał jego nominację profesorską.

Od 1994 r. jest także nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia we Wrocławiu, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego, od 2002 – po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego jako nauczyciel dyplomowany. Od kilku lat prezentuje swe referaty i prowadzi zajęcia seminaryjne na kursach interpretacyjnych, a jest zapraszany jako juror do konkursów wokalnych.

Od 1988 lat Piotr Łykowski współpracuje z Katedrą Wokalistyki (prowadzoną do 2000 r. przez prof. Eugeniusza Sąsiadka) Akademii Muzycznej we Wrocławiu przy organizacji Kursów i Konkursów Wokalnych. W 1999 został koordynatorem organizacyjnym wrześniowego Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej (odbywającego się w trakcie Festiwalu Wratislavia Cantans), a w 2001 twórca i kierownik 25 edycji kursu, prof. Eugeniusz Sąsiadek, przekazał mu kierownictwo kursu.

Piotr Łykowski od kilkunastu lat należy do Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu, w którym to stowarzyszeniu już trzecią kadencję jest członkiem Zarządu. Należy również do Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, w tej kadencji wybrany do Zarządu oddziału dolnośląskiego.

W październiku 2000 r. J. M. Rektor wrocławskiej Akademii Muzycznej powołał Piotra Łykowskiego na stanowisko Kierownika Katedry Wokalistyki.

W 2002 został wybrany i powołany na stanowisko Dziekana Wydziału Wokalnego.


Łukasz Motkowicz (baryton) – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. Bogdana Makala. Jest laureatem licznych nagród – m.in. IV nagroda na VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (2004), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Sztuki Muzycznej XXI wieku w Kijowie (2004), II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach (2005), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Lonigo (Włochy) (2005), III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Mikulasa Schneider-Trnawskiego w Trnawie na Słowacji (2006), Nagroda Specjalna Pedagogów Japońskich, Nagroda Dyrektora Opery w Koszycach (2006), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kownie (Litwa) oraz wyróżnienie Międzyuczelnianym Konkursie Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (2007), wyróżnienie Międzynarodowym Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu (2009). W 2005 r. został stypendystą Ministra Kultury oraz Prezydenta Wrocławia. W 2008 . otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W lutym 2010 r. debiutował tytułową rolą w „Eugeniuszu Onieginie” P.Czajkowskiego w Koszycach na Słowacji. W Operze Nova w Bydgoszczy wykonywał partię Moralesa w „Carmen”. Od sezonu

2010/2011 dołączył do grona jej solistów. Obecnie studiuje także w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi na wydziale Organizacji Sztuki Filmowej.