16 października 1978 r. (konklawe) – Gliwice, Wydział Górniczy
w tym dniu wieczorem jest próba chóru – śpiewamy radośnie dostojne Gaude Mater.

22 października 1978 r. (ingres) – Wadowice, Kościół parafialny Ojca Św. – w tym dniu wieczorem śpiewamy ponownie radośnie dostojne Gaude Mater na Mszy św. dziękczynnej

21 czerwca 1983 roku – Góra św. Anny
Z Homilii Ojca Św. w czasie nieszporów maryjnych na Górze Świętej Anny
pragnę wyrazić na zakończenie moją wielką radość z tego, że tu przybyłem. … Dziękuję wam za tę piękną liturgię, liturgię nieszporów. I jeśli o coś mogę was prosić tu, w tym sanktuarium, a prosiłbym o to na wielu miejscach, to abyście tę piękną, nieszporną liturgię dalej kultywowali tak, jak to dzisiaj sprawowaliście wspólnie z papieżem.
razem z innymi chórami uczestniczyliśmy ze śpiewem pod dyrekcją Norberta Kroczka.

12 czerwca 1984 roku – Sion (Szwajcaria)
w otoczeniu imponujących gór wspólnie z Chórem Uniwersytetu z Lozanny pielgrzymujemy w góry na spotkanie z Ojcem Św.
W Szwajcarii koncertowaliśmy w Centrum Europejskich Badań Nuklearnych CERN w Genewie, na Uniwersytecie i w kościele św. Laurentego w Lozannie, w kościele św. Teresy w Genewie, w kolegiacie w Neuchatel, a na zakończenie pięknego tournee w kościele Notre Dame w Lozannie.

4 września 1985 roku – Rzym – audiencja generalna na placu św. Piotra
śpiewamy pod dyrekcją Piotra Laskowskiego prawie przez 3 godziny – jesteśmy jedynym chórem – mamy również możliwość bezpośredniej rozmowy z Ojcem Św.

20 lipca 1991 – Rzym
śpiewamy pod dyrekcją Lucjusza Andersa w czasie liturgii w Bazylice św. Piotra

15 i 17 czerwca 1999 roku – Gliwice
15 czerwca tron papieski ustawiony na gliwickim lotnisku pozostał pusty – śpiewamy pod dyrekcją Waldemara Gałązki. Z powodu choroby Ojciec Święty nie pojawił się w Gliwicach. Modlitwy gliwiczan zostały jednak wysłuchane – 17 czerwca 1999 r. o godz. 11.55 Ojciec Święty Jan Paweł II wylądował na gliwickim lotnisku w drodze na Jasną Górę – powiedział wtedy m.in.:
Ślązaki umieją śpiewać! Wystarczy przypomnieć sobie te nieszpory na Górze św. Anny! Bóg wam zapłać. Szczęść Boże!

7 kwietnia 2005 – Gliwice, pl. Krakowski
zostaliśmy w szczególny sposób wyróżnieni zaproszeniem – pod dyrekcją Czesława Freunda włączamy w liturgię ostatniego pożegnania Gliwic z Ojcem Św. (ponad 60 tys. wiernych) fragmenty „Misterium o Miłosierdziu Bożym – Jezu ufam Tobie” R.Twardowskiego.