Serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert kolęd i pastorałek „Pomagamy Łukaszowi walczyć z białaczką!”. Koncert odbędzie się 21.01.2018r. (niedziela) o godz. 17:00 w kościele pw. Św. Wawrzyńca w Zabrzu (ul.Mariacka 1). W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek prowadzona przez Fundacja Iskierka. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie leczenia Łukasza Kobylińskiego.

Łukasz Kobyliński to pogodny ośmiolatek z Zabrza. Jako dwulatek trafił na oddział onkologii dziecięcej w Zabrzu, gdzie zdiagnozowano u niego ciężką białaczkę limfoblastyczną. Poddany wtedy chemioterapii zwalczył chorobę.
Największą pasją Łukasza są zabawki, w szczególności z Playmobile. Bardzo lubi kontakt z przyrodą. Fascynuje go świat zwierząt. Dużo uwagi poświęca także militariom, które pochłaniają znaczną część jego wolnego czasu. Teraz jednak przed chłopcem i jego rodziną na drodze ponownie stanęła choroba, z którą muszą się zmierzyć i stoczyć jeszcze raz batalię o powrót do zdrowia.
Na początku 2017 roku doszło do wznowy. Łukasz przeszedł kolejną chemioterapię, która nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Komórki nowotworowe uodporniły się i ostatnią szansą był zakup leku zwanego BLINATUMOMAB, który nie jest finansowany przez NFZ. Całkowity koszt leczenia wynosił 182 tysięcy złotych. Lek zadziałał i Łukasz został zakwalifikowany do przeszczepu szpiku w Instytucie Transplantologii, w Ośrodku Przeszczepowym we Wrocławiu. Aktualnie chłopiec wraca do zdrowia.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w pozyskaniu środków na kontynuację leczenia. Zachęcamy do wpłat na indywidualne subkonto. Za wszelka pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

Warszawa 02-047, A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
63 1050 0099 6781 1000 1000 0618
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Łukasz KOBYLIŃSKI”